הפנים של העמותה

הכירו חלק מהאנשים שמאחורי עמותת מדעת:

אדוה לוטן

אדוה לוטן

מנכ"לית

עוסקת בניתוח מערכות וייעוץ בתחומי אינטרנט, ניהול ידע ועוד. בעלת תואר ראשון במדעי החיים ותואר שני במדעי המידע. בלוגרית, ספקנית ואמא לשלושה (לאו דווקא בסדר הזה).

אדם לויןאדם לוין

אחראי תוכן וניהול מידע

מנהל תכנים, מעצב תעשייתי, ופעיל בקהילה הספקנית-מדעית. אדם הוא בין האחרונים בדורו שראה גם את הנזקים של הפוליו, גם של השפעת, גם של אבעבועות רוח, גם של שעלת, וגם של פפילומה – והוא רוצה שזה ישאר ככה.

קרן לנדסמןד"ר קרן לנדסמן

רופאה מומחית לאפידמיולוגיה ובריאות הציבור. בוגרת הפקולטה לרפואה בטכניון. עובדת במרפאת לוינסקי בתל אביב. מרצה בנושאי מדע ומדע בדיוני, אמא לשניים וכותבת ספרות ספקולטיבית.

יחיאל ארקין

ד"ר יחיאל ארקין

רופא ילדים בוגר הטכניון (המחזור הראשון שהתחיל וסיים את הטכניון) בוגר בית חולים כרמל. עובד בשרותי בריאות כללית בקרית שפרינצק.

מורן פרידמןד"ר מורן פרידמן

רופאה מומחית ברפואה פנימית, בוגרת הפקולטה לרפואה באוניברסיטה העברית.

גיל צ'פניק

ד"ר גיל צ'פניק

מומחה ברפואת ילדים, בוגר אוניברסיטת בן-גוריון רופא עצמאי במכבי ואב לשלושה. מאמין כי כרופאים האמונים על בריאות הדור הבא, עלינו לפעול מעבר לגבולות המרפאה.

אסתי ארונסון

ד"ר אסתי ארונסון

בוגרת הפקולטה לרפואה של האוניברסיטה העברית, מומחית ברפואת משפחה. עובדת במרפאת קופת חולים כללית ובטיפת חלב. אמא לשלושה ילדים מחוסנים למשעי. מתעמתת עם מתנגדי חיסונים ברשת משני צידי האוקיינוס מאז 1998.

אפרת גילאון

ד"ר אפרת גילאון

אחראית מתנדבים

רופאת שיניים, בוגרת אוניברסיטת תל-אביב משנת 2006. חלק מצוות המחלקה למדעי ההתנהגות בביה"ס לרפואת שיניים באוניבסיטת תל-אביב ועובדת במרפאה האוניברסיטאית לטיפול בחרדה דנטלית ורפלקס הקאה מוגבר. דוגלת ברפואה מבוססת מדע וראיות, וכן ברפואה מונעת- בכלל וברפואת השיניים בפרט. נשואה ואמא לשניים.

ד"ר יובל האן

ד"ר יובל האן

מומחה ברפואת ילדים, בוגר בית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית והתמחות באסף הרופא. אב ל-3 ילדים.

ד"ר נעם לויתן

דוקטור למדעי החיים (Ph.D.) ממכון ויצמן למדע, כותב בקביעות בניסיון לחלוק עם אחרים את ההנאה מהדברים היפים, המוזרים והמגניבים במדע ובטבע.

ניר דריימן

ד"ר ניר דריימן

דוקטור לוירולוגיה (PhD) מהאוניברסיטה העברית. כרגע פוסט-דוקטורט במכון ויצמן, חוקר את נגיפי השפעת וההרפס.

ארז גרטי

ד"ר ארז גרטי

דוקטור לאימונולוגיה (Ph.D) ממכון ויצמן למדע, ראש תחום תקשורת המדע במכון דוידסון לחינוך מדעי, הזרוע החינוכית של מכון ויצמן למדע ולוחם ללא חת בבורות והכחשת מדע באשר הם.

אורי פלביץ

ד"ר אורי פלביץ'

דוקטור למדעי החיים (Ph.D) מאוניברסיטת תל אביב בתחום הנוירואנדוקרינולוגיה. מרצה באקדמיה שאוהב להנגיש מדע ולהנחיל את אהבת הטבע לתלמידיו ולציבור הרחב. נשוי ואב לשלוש מהממות, שמאמין בכל מאודו שמידע על בריאות צריך לקבל מאנשים שמבינים במדע.

דרור בר-ניר

ד"ר דרור בר-ניר

ירושלמי, מלמד מיקרוביולוגיה וביולוגיה תאית באוניברסיטה הפתוחה ובמכללת סמינר הקיבוצים. כותב בקביעות בכתב העת "גליליאו" ומדי בכתבי עת נוספים, ד"ר לביולוגיה מולקלרית (Ph.D). בלוגר: "חיידקים, נגיפים ושאר ירקות, בלוג של ביולוג".

ד"ר אורי לרנר (PhD)

מנהל מקצועי

בעל תואר שני במיקרוביולוגיה מהאוניברסיטה העברית בנושא מנגנוני עמידות לאנטיביוטיקה, ודוקטורט במדעי איכות הסביבה מהטכניון בתחום ניטור זיהום אוויר ואפידמיולוגיה סביבתית. נשוי ואב לשניים. בוגר תכנית "ממשק – יישום מדע בממשל". דוגל בגישה רב-תחומית לפתרון בעיות, ומשתדל לשאוב השראה מעולמות מדעי החיים, הסביבה, הטכנולוגיה והמדיניות.

נטע סופר צור

ד"ר נטע סופר צור

דוברת

בעלת תואר בעלת תואר Ph.D מהמחלקה לאימונולוגיה וביוטכנולוגיה באוניברסיטת תל אביב. חוקרת דרכים לגידול תאי הגזע של מערכת החיסון, ואוהבת לספר על המערכת המופלאה הזו לכל מי שמוכן לשמוע.

ourface6

ד"ר שרי נתן

ראש תחום חינוך והרצאות

בעלת תואר Ph.D. במחלקה למיקרוביולוגיה ואימונולוגיה קלינית בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב. חוקרת תנועת תאים וזרימת דם בסרטן שד, אמא לג'ינג'י אחד קטן ואנרגטי ועוד לא יודעת במה תעסוק כשתגדל.

ourface17

ד"ר גל ירושלמי

בעלת תואר Ph.D במיקרוביולוגיה מהפקולטה לרפואה של האוניברסיטה העברית עם התמחות בחיידקים גורמי מחלות.

אם ל-3 ילדים.

נירית חקלאי

נירית חקלאי

מנהלת שיווק בסטודיו לעיצוב תערוכות, נשואה, אמא לשלושה, חובבת מדע (בעיקר אם הוא בדיוני!) ומדעי החיים בפרט.

תום שדה

תום שדה

ספקן, ברמן בימים וכותב-סטטוסים-ארוכים-מדי-על-מדע בלילות.

נורית בקר

נורית בקר

דוקטורנטית בביוטכנולוגיה ובהנדסת נוגדנים. חוקרת ומפתחת תרופות ביולוגיות לסרטן המתבססות על נוגדנים. אוהבת מחקר ומדע באופן כללי, ספקנית ואמא לשתיים.

אור גסנר אור גסנר

מושתלת מח עצם שנאלצת להסתמך על חסינות העדר. חוששת מאוד מהתופעה ההזויה הזו שנקראת "התנגדות לחיסונים" ומהשלכותיה. מתמללת ומתרגמת.

שקד אשכנזי שקד אשכנזי

דוקטורנטית לביוכימיה במכון ויצמן. חוקרת ביוכימיה של חלבוני דלקת. שוקולטיירית חובבת ושוקוהוליקית מקצוענית.

ניצן צאוזמר

ניצן צאוזמר

דוקטורנטית למדעי המוח באוניברסיטת תל אביב. חוקרת את ההשפעה של אורגנופוספטים (קוטלי עשבים וגז עצבים) על מחסום דם-מוח בשיתוף פעולה עם הצבא האמריקאי. ספקנית, חובבת מדע וחתולים.

פלג בר ספיר

פלג בר ספיר

סטודנט לתואר שני בכימיה פיזיקלית באוניברסיטה החופשית של ברלין (FU Berlin) ועוזר מחקר במכון מקס פלאנק לדינמיקה בגוטינגן. אדום מלידה, ספקן חובב, ודחיין מומחה.

ליהי עמיתליהי עמית

ביולוגית וסטודנטית לתואר שני במדעי הרפואה בטכניון, בלוגרית, צפרית, צלמת ותולעת ספרים. תמיד נהנית לדבר על ביולוגיה עם כל מי שרק מוכן להקשיב (או לפחות לא מביע התנגדות עזה)

גלעד דיאמנט

גלעד דיאמנט

ממובילי הפעילות הספקנית-מדעית בארץ. כותב הבלוג והספר "חשיבה חדה" ומנהל קבוצת פייסבוק באותו השם. בעל תואר בפיזיקה ומדעי המחשב.